Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

nokia 5330 XpressMusic

Predovšetkým v ňom nájdeme pomerne strohý dizajn bez špecialít typu QWERTY klávesnice a keďže ide o prístroj bežnej Series 40, márne by sme hľadali aj Symbian. 5330-ka nie je smartfón.

Chýba aj podpora rýchlych dátových technológií WiFi a HSDPA, najrýchlejší prístup na mobilný internet dokáže zabezpečiť len UMTS (384 kbit/s), poťažne EDGE (236,8 kbit/s), pričom ak tieto hodnoty v praxi podelíme dvoma, nemôžeme pochybiť.

 

Mobil je vybavený taktiež 2,4“ TFT displejom s roz. 16 mil. farieb a do značnej miery sa zhoduje aj fotoaparát. Rozlíšenie je rovnakých 3,2 Mpix, ale bez autofokusu a kvalita videa v rozlíšení QVGA sa hodí len na „špionáž cez prestávku“, či počas vyučovania, jednoducho pre mládež. Pamäťovú kartu MicroSDHC s kapacitou 2 GB v základnej výbave je možné nahradiť aj väčšou, maximálne do kapacity 8 GB. Tam už uložíte stovky, možno tisíce skladieb (v závislosti od bitrate). Mimochodom na jedno nabitie dokáže Li-Ion batéria o kapacite 1000 mAh v režime off-line pokryť až 24 hodinové prehrávanie hudby.

 

Nokia 5330 XpressMusic príde na trh takisto v 3.Q/2009, ale za citeľne nižšiu cenu 160 EUR bez dane. Okrem strieborno-modrej varianty bude v predaji aj červeno-čierna.

TOPlist