Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

nokia X6

Druhý predstavený hudobný telefón je Nokia X6. Oproti X3 je to poriadny kus hardvéru, ktorý v ruke pocítite hmotnostne aj rozmerovo. Spracovanie je oproti X3 veľmi solídne, je vidieť, že tento telefón sa bude pohybovať v trochu iných cenových hladinách. Na tele prístroje nájdete okrem skvelo reagujúceho kapacitného displeja (konečne!) iba tri hardvérové tlačidlá - zelené slúchadlo, červené slúchadlo a medzi nimi umiestený kláves Home. Aby ste omylom na displeji nieco nestlačili, po čase sa automaticky zamkne, čo môžete zmeniť hardvérovým posuvníkom (podobný má napríklad Nokia N86).

 

So schopnosťou prehrať 35 hodín hudby sa má stať kvalitným prostriedkom pre zábavu. Kombinuje v sebe zabudovanú pamäť 32 GB spolu s dotykovým displejom s uhlopriečkou 3,2”. Prístroj má obrazovku v pomere 16:9 optimalizovanú pre fotografie, video a surfovanie na internete, ako aj priamy prístup do Ovi Store.

V telefóne je opäť vstavaný polohový senzor, ktorý dokáže otočiť displej na šírku. Túto funkciu budeme ale musieť ešte podrobne preskúmat, v testovanej vzorke sa totiž displej otáčal iba v niektorých widgetoch (napríklad pri Facebooku alebo internetovom prehliadači). Celý telefón je veľmi svižný, čomu pomáhá aj spomenutý kapacitný displej. Len škoda, že je viazaný na službu Comes with Music, takže sa ho na Slovensku asi len tak nedočkáme. Aj keď v Stuttgarte sa v kuloároch špekulovalo o možnom variante pre krajiny bez Comes with Music. Nechajme sa prekvapiť.

Nokia X6 bude mať približnú maloobchodnú cenu 450 eur bez dane.

 

TOPlist