Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

nokia E51

O príprave Nokie E51 sa hovorilo približne pred dvoma týždňami. Vtedy ešte nebolo známe, kedy fínsky výrobca novinku predstaví. Netrvalo ale dlho a Nokia oficiálne predstavila jeden z najmenších smartphonov na trhu. Oproti staršej E50 sa toho vo výbave ale veľa zmenilo - zlepšilo. Okrem podpory sietí tretej generácie sa zlepšil aj fotoaparát, podpora Wi-Fi (!) s VoIP.

 

Novinka s tenkým telom (len 12mm) zaujme konzervatívnym dizajnom v troch farebných variantách – čierna, strieborná a bronzová. Dizajn novinky je veľmi jednoduchý a to, že sa jedná o „manažérsky“ telefón hovorí minimum prvkov.  Novinkou na modeli E50 je štvorica tlačidiel na rýchly prístup k e-mailu, kontaktom, kalendáru a domácej obrazovke.

Zato jeho výbava jasne hovorí o tom, že bude tvrdo bojovať o priazeň biznismenov. Jeden z najmenších smartphonov bude určite kvalitným nástupcom staršieho modelu E50, ktorý sa na trhu objavoval v dvoch variantách – s a bez fotoaparátu. O novinke sa to zatiaľ povedať nedá.

Štvorpásmový GSM telefón je pripravený aj na prácu v dvoch pásmach tretej generácie s podporou HSDPA (do 3.6Mbps). Cez GSM sieť sťahuje dáta pomocou GPRS alebo EDGE technológie. Okrem toho Nokia do telefónu implantovala aj podporu Wi-Fi technológie s rozšírenou podporou VoIP volania – Gizmo pre užívateľov zdarma.

 

Že ide o takmer čisto pracovný nástroj napovedá aj nová podpora Nokia ICC (Intellisync Call Connect) pre Cisco a Alcatel systémy - viruálny „pevný“ telefón, ktorý sa správa ako klasická pevná linka. Okrem toho Nokia E51 ponúkne aj Nokia IWE (Intellisync Wireless Email) a Mail for Exchange pre pripojenie k Microsoft Exchange Serveru. Bohatú výbavu doplňuje FM rádio, Bluetooth s A2DP, či microUSB konektor.

Podľa prvých správy by sa mala novinka objaviť na trhu ešte pred Vianocami za cenu okolo 350 EUR.

Technická špecifikácia:

Sieť: GSM (850/900/1800/1900 MHz) / UMTS (850/2100 MHz)

Dáta: GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA (do 3.6Mbps)/Wi-Fi (802.11 g)

Rozmery: 114.8 x 46 x 12mm

Hmotnosť: 100g

OS: Symbian 9.2 S60, 3.1 edition

Displej: 2 palce, QVGA, 16,7 milióna farieb

Foto: 2-megapixely,

Pamäť: 130MB, microSD HC slot (do 4 GB)

Konktivita: Bluetooth 2.0 s A2DP, IrDA, Wi-Fi, microUSB

FM Visual rádio

Java MIDP 2.0

Batéria: 1050 mAh Li-Ion

Výdrž: do 13 dní pohotovosť / do 200min hovor

 

TOPlist