Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

nokia E63

Nokia E63 pri prvom pohľade vyzerá skoro na nerozoznanie od svojej staršej a lepšie vybavenej sestry. V skutočnosti však odstraňuje „zbytočnosti“ a znižuje cenu na celkom príjemnú úroveň. Čo všetko sa teda zmenilo?

Čo sa však zmenilo na nepoznanie, sú oficiálne parametre. Ich rozdielnosť oproti Nokii E71 je viac ako podstatná. Začneme teda po poriadku na prednej strane. Displej prešiel zmenou a má veľkosť 2,4“ a dokáže pracovať v rozlíšení QVGA pri zobrazení 16 mil. farieb. Na prvý pohľad je vidno nové farebné prevedenie a kovové meteriály vystriedal plast. Či je to viditeľná zmena ukážu až prvé produktové verzie. To čo však E-series od Nokie odlišovalo od konkurencie sa vytratilo. Zadná strana prešla tiež zmenou a oproti Nokii E71 disponuje 2 MP fooaparátopom.

     

Pri porovnávaní dátových prenosov pri obidvoch modeloch ostala Nokia E63 ochudobnená o podporu pre HSDPA. Čo môže zamrzieť je absencia GPS modulu, ktorý je príjemným doplnkom pri každom telefóne a ak navyše disponuje operačným systémom, platí to dvojnásobne. Miernym prepracovaním prešla tiež klávesnica. Novinka navyše prináša zabudovaný 3,5mm konektor, vďaka ktorému pripojíte aj iné, ako v balení dodávané slúchadla.

Na záver sa ostáva zmieniť o tom najpodstatnejšom. Cenová hladina má vyvážiť viaceré nedostatky oproti Nokii E71 a preto prichádza Nokia na začiatku s cenou, ktorá je o 4 tis. nižšia ako u staršej sestry. Nokia E63 stihne ešte tieto vianoce a preto si môžete nachystať svoju peňaženku. Jediný problém budeta mať iba s položenou otázkou, „Modrá alebo červená?“

    

Technická špecifikácia (telefóny)

Sieť: GSM (900/1800/1900MHz), UMTS (2100 MHz)

Dáta: GPRS/EDGE/UMTS

Rozmery: 113 x 59 x 13mm

Hmotnosť: 126g

Systém: Symbian S60 3rd Edition

Displej: 2.4 palca, QVGA (240 x 320), 16 mil. farieb

Foto: 2-megapixle, blesk, video (QVGA, 15 fps)

Pamäť: 110 MB, microSD slot

Konektivita: Bluetooth 2.0, microUSB, WiFi 802.11 b/g

Audio konektor 3,5mm

FM rádio s RDS

Batéria: 1500 mAh Li-Ion

Výdrž: do 11 hod hovor, do 18 dní pohotovosť

TOPlist