Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

nokia N92

Profil

Nokia N92 je hutné véčko s možnosťou dvojakého otvárania a fantastickou výbavou. Nie je to už obyčajný mobil, ale hi-tech zariadenie s dvojakou tvárou a vysokou funkčnosťou.

Dizajn a ovládanie

- V zavretom stave vyzerá ako véčko, ktoré nemá veľmi ďaleko k modelom N6260 a N90 . S N6260 súhlasí strieborná farba i nenápadné dierkovanie, s  N90 zase podozrivo veľký kĺb so zakončením.

- Po dizajnovej stránke ide skôr o hranatého zástupcu v spodnej časti, no kĺb je zase skôr okrúhly.

- Ani farba nie je príliš výrazna - väčšina plochy je strieborná, v zavretom stave vidieť aj tmavý pás. Vnútro prístroja je už tmavšie na väčšej ploche.

- Najzaujímavejšia je na Nokii N92 konštrukcia. Toto véčko sa dá totiž dvojako otvoriť. Buď klasicky, t.j. vo vertikálnom smere ako obyčajné véčko alebo vertikálne, keď sa displej preklopí po svojej šírke. Tento štýl nie je vytvorený náhodne - štandardné véčko využijete pri telefonovani a spol, pri horizontálnom prevedení si môžete dopriať viac potešenia z multimédií. Véčko tak nedrží na úplne pevnom kĺbe po celej ploche, ale iba približne na polovici.

- Ovládanie zaistí klávesnica, ktorá je bravúrne riešená. Aby sa pokryli požiadavky na horizontálne i vertikálne otvorenie, tak je alfanumerický tucet riešený ambivalentne, tlačidlá sú rozdelené na dve polovice a čierny popis slúži jednému smeru a strieborný popis druhému. Funkčná časť je trošku zjednodušená - sústredená na štvortlačidlo plus potvrdzovanie, párik funkčných tlačidiel a párik hovorových. Plus tradičné MENU a korekčné C.

  

Displeje a kamery

- Vonkajší displej je zaujímavo riešený. Nie je veľmi veľký, ale zobrazuje to najpotrebnejšie - prichádzajúce hovory a správy. Ako vidíte na obrázku, tento koncept nie je až taký márny.

- Hlavný displej prináša vizuálnu hostinu - 16 miliónov farieb, rozlíšenie 240x320 pixlov a fyzickú uhlopriečku 2,8".

- Hlavný fotoaparát je dvojmegapixelový, pravdpedobne rovnaký ako na N90 , takže čakáme aj prácu s bleskom, 20-násobným zoomom a nakrúcanie videa v CIF rozlíšení.

- Druhá kamera čaká vedľa hlavného displeja, tá bude asi vo VGA rozlíšení.

Funkčná výbava

- Aj N92 dostala do výbavý operačný systém Symbian a platforme S60 3rd Edition s Feature Pack 1.

- Prístroj podporuje siete druhej i tretej generácie. Pri 2G pracuje s tribandom, v rámci 3G zvláda UMTS.

- Telefónny zoznam, textová komunikácia a organizačné i programové aplikácie sú na tradične vysokej úrovni a netrpia malými limitmi

- Dáta sa budú prenáša cez GPRS a EDGE triedy 10, k dispozícii bude aj WCDMA do rýchlosti 384 kbps. Aj N92 ponúkne podporu Wi-Fi, podobne ako N80 .

- Konektivita bude trojaká - cez USB 2.0, infraport i Bluetooth.

- Nokia N92 je zameraná aj na hudbu. Označená ako zariadenie XpressMusic ponúka FM rádio a slušný MP3 prehrávač. Bohužiaľ, ani pri N92 sa nedočkáme priameho 3,5mm jacku, takže na poriadne slúchadlá si treba zadovážiť redukciu. N92 je navyše vybavená aj dvojicou stereoreproduktorov.

- Aby ste mali dosť miesta na dáta, je Nokia vybavená slotom na miniSD karty do kapacity 2 GB.

- N92 sa predovšetkým chváli podporou DVB-H, t.j. digitálnou televíziou. Zatiaľ však nie je veľa TV kanálov s takým vysielaním, ale postupne sa už začínajú objavovať (napríklad v Nemecku) a ich počet bude stúpať.

 

TOPlist